В Умані незабаром презентують проект, покликаний привернути увагу до пам”яток архітектури

Головна Стрелка вправо Без категорії Стрелка вправо В Умані незабаром презентують проект, покликаний привернути увагу до пам"яток архітектури
В Умані відкрили іспанський парк
09.10.2018
Умань і Львів разом дбатимуть про культурну спадщину
10.12.2018

Днями в мережі Фейсбук на сторінці благодійного фонду “Uman Tomorrow” з”явились художні фотографії, на яких зображені дівчата у старовинних костюмах на фоні пам”яток архітектури Умані.

Як повідомили у фонді, така “старовинна” фотосесія відбулась в рамках соціально-мистецького проекту, який має робочу назву “АРт від АРхітектура”. Проект, активними учасниками якого є молодь, має на меті показати історичну цінність місцевої архітектури та привернути увагу громадськості до проблеми збереження архітектурної спадщини. Наразі організатори готуються до виставки і обіцяють незабаром презентувати проект на широкий загал.

Тож  в очікуванні майбутньої презентації пропонуємо переглянути фотороботи, автором яких є Юлія Сідоренко, та ближче познайомитися з будівлями, що створюють неповторне архітектурне обличчя нашого міста.

 

Кінотеатр імені І.Д. Черняховського  побудований  на місці зруйнованого у 1929 році Військового собору. Сучасного вигляду будівля кінотеатру набула після реконструкції 1957 року. Останній кіносеанс відбувся у 1997 році…

Адреса: вул. Незалежності, 6

 

Костел Успіння Пресвятої Богородиці – пам”ятка архітектури національного значення. Римо-католицький костел побудований у 1826 році на території старого польського кладовища. З 1974  року тут розміщено художній відділ Уманського краєзнавчого музею (картинна галерея). Щонеділі католицька громада міста проводить богослужіння.

Адреса: вул. А. Кизила, 2

 

Готель “Брістоль” побудований у 1901 році у стилі неокласицизму.

Адреса: вул. Небесної сотні, 14

Житловий будинок ІІ половини ХІХ століття. Був запланований як житловий будинок обслуговуючого персоналу Царициного саду (“Софіївки”).

Адреса: вул. Садова, 51

 

Торгові ряди (ратуша) – пам”ятка архітектури національного значення. Були споруджені у 1780 році за проектом архітектора Тепінгера. Зараз, як і понад два століття тому, тут відбувається торгівля різноманітним крамом.

Адреса: вул. Небесної сотні, 43

 

Залізничий вокзал побудовано у 1891 році за береговою схемою (будівля розташована паралельно залізничим коліям), яка була поширена в Україні наприкінці ХІХ століття. В архітектурному оформленні будівлі використано мотиви неороманського стилю.

Адреса: пл. Гагаріна, 1

Жіноча гімназія – пам”ятка архітектури місцевого значення. Заснування жіночої гімназії відбулося 1 липня 1900 року. Зараз в будівлі розміщено міську гімназію, яка є одним з найкращих навчальних закладів Умані.

Адреса: вул. А. Кизила, 5

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *