Маленька Швейцарія: Умань запускає сезон «позитивного туризму» і онлайн-подорожі містом

Головна Стрелка вправо Новини Стрелка вправо Маленька Швейцарія: Умань запускає сезон «позитивного туризму» і онлайн-подорожі містом
Фестиваль повітряних куль в Умані перенесено на 2-4 червня
27.04.2017
Умань потрапила в ТОП-10 найпопулярніших туристичних маршрутів на травневі вихідні
03.05.2017

Чистота, комфорт і позитивні враження. Десант з 12 журналістів регіональних та всеукраїнських видань, висадились  в Умані. Приймаючи участь у спецпроекті «UmanTravel», вони опишуть враження від триденного туристичного туру по цікавинкам міста, якість сервісу та місцевої кухні. І перевірять, чи справді Умань відповідає новому слогану «Місто де тебе чекають». Цей своєрідний екзамен став початком для нового кроку Умані – закріплення за собою статусу центру внутрішнього і міжнародного туризму. І з травня місяця кожен бажаючий зможе ознайомитись з цікавинками міста та обрати свій туристичний маршрут по  Умані, – на сайті umantravel.com.ua (в розробці). 

Торік Умань розпочала розвиток фестивального туризму. В місті проводять, як українські традиційні свята, так і нові: фестиваль повітряних куль та фестиваль фарб. Цього року усіх бажаючих відвідати Умань чекатимуть нові фантастичні можливості – віртуальні тури, цікаві туристичні маршрути та маса позитивних емоцій. За це відповідатиме новостворений відділ туризму міської Ради.

– Ми прагнемо вивести туризм на новий рівень – розповідає Анна Ковальова, начальник відділу туризму. – сьогодні для цього залучені інновації. Відтак, якщо додасте сайт umantravel.com.ua. в закладки, завжди будете знати про фестивалі і культурні заходи, які будуть проводитися в Умані. На сайті також будуть контакти ресторанів та готелів. З травня почнуться зйомки віртуальних турів дендропарком Софіївка та іншими визначними місцями. В Умані будуть встановлені вказівники до всіх привабливих туристичних місць, – це підземелля, «маленький Ізраіль» з могилою Цадика Нахмана, храм Успіння Богородиці та інші. Ми відкриті для ідей і підтримуємо молодь, яка прагне організовувати фестивалі та відкривати нові грані.

Умань провела серйозну роботу над тим, щоб привабити туристів. По місту встановлені відеокамери, які формують систему безпеки. Реконструюються парки, будуються дороги, відкриваються нові творчі майстерні, та розробляються цікаві туристичні маршрути.

– Зробити Умань привабливою для туристів – це один із пунктів моєї програми. – розповідає Олександр Цебрій, міський голова Умані. – І він тісно пов’язаний з іншими – комфортом, безпекою, добробутом. Ми уже кілька років працюємо над тим, щоб враження від відвідин міста були якнайкращі. Мене радує, що уманчани активно взялися за розвиток міста і наведення ладу. Звичайно, є ще багато проблем з інфраструктурою – не вистачає місць в готелях. Але місто рухається і ми запрошуємо бізнес активно долучатися. Туризм – це економіка. І розвиваючи цей напрям, виграють всі. Заради цього ми запросили журналістів з усіх куточків України, щоб вони відчули себе туристами і презентувати наше місто у своїх регіонах.

З 27 по 29 квітня журналісти кращих регіональних ЗМІ країни влаштували Умані справжню перевірку на якість надання туристичних послуг. В місті стартував проект «UmanTravel», який організував відділ туризму на чолі з Анною Ковальовою  та  журналістка Юлія Похолюк. Учасники проекту відвідали  парк «Софіївка» та Краєзнавчий музей,  побачили район Паломництва, спустилися  у підземелля «Монастиря Василіанів» та відвідали новостворену Майстерню гончарських виробів.

– Умань відкрилась для мене з  зовсім іншого боку, я ніколи не думала, що крім парку «Софіївка» місто має стільки цікавих локацій для туристів. Помітно, що більшість  маршрутів розроблено недавно, адже частина із них в процесі будівництва чи реконструкції.  Поспілкувавшись з мером міста я зрозуміла, що це тільки початок, попереду реконструкція площі Соборності та  встановлення туристичних дороговказів. Цікаво було б приїхати в Умань через рік та подивитися на скільки розвинулося місто, – розповідає Тетяна В’язнікова місто Миколаїв.

Дістався журналістський ревізор і до  уманських готелів та закладів харчування, які не побоялися продемонструвати  власний сервіс усій країні.

– Ми поселилися  у готелі «Фортеця»  і мене здивувало те, що протягом усіх 3-х дів вільних номерів   майже не було, і тут лише один висновок: місту варто збільшити кількість якісних готелів, які могли б розміщувати велику кількість туристів, – розповідає Богдан Боденчук місто Тернопіль. – Що ж до харчування нам вдалося протестувати кухні Ресторану «Пан кабан» та «Українське село», які приємно вразили якістю обслуговування та смаком став. Вони є гарним прикладом, як треба приймати туристів.

По завершенню проекту, його учасники заповнили анонімну анкету де вказали 5 недоліків Умані над якими варто працювати. Як місто справиться, із проблемами, які вказали учасники проекту, через чотири місяці перевірятиме новий журналістський ревізор.

UmanTravel став реальністю завдяки відділу туризму міської ради, закладам харчування, компаніям та підприємствам, які хочуть бачити Умань розвинутим, туристичним та європейським містом, в якому зручно жити, працювати та відпочивати!

ТОП-10 партнерів проекту

Що чекає гостей міста у травні та червні?

– 13 травня, хореографічний фестиваль «GlobalDance» – більше 50 колективів з різних регіонів України.
– 20 травня – День вуличної музики (День Європи). Міжнародний проект StreetMusicDay вдруге в Умані.
– 27-28 травня Ярмарок мистецтв в історико-архітектурному заповіднику «Стара Умань»
– 3 червня – Фестиваль фарб «HoliDanceUman»

Джерело: Вечірня Умань

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *