Уманський краєзнавчий музей

Головна Стрелка вправо Варто відвідати Стрелка вправо Уманський краєзнавчий музей
Художній музей (картинна галерея)
28.03.2017
Державний історико-архітектурний заповідник “Стара Умань”
28.03.2017

 

Уманський краєзнавчий музей один із найстаріших музеїв в Україні. Офіційне відкриття музею, який тоді називався «Історичний музей Уманщини», відбулося в листопаді 1917 року в приміщенні І Української гімназії – імені Б.Грінченка. Засновником і першим директором музею був відомий український археолог та мистецтвознавець Петро Курінний.

У 1923 році музей отримав статус державного, назву «Окружний соціально-історичний музей Уманщини» і нове приміщення, в якому знаходиться і зараз – будівля пам’ятки архітектури початку XX ст., колишня приватна лікарня терапевта Матильди Піотровської. У 1931 році музей перейменовано в Уманський районний краєзнавчий музей.

Уманський музей за історичною та художньою цінністю фондового зібрання і науковим потенціалом його працівників мав досить високий статус в Україні. У його фондах була колекція безцінних творів визначних майстрів XVI-XVIII ст., серед них оригінальні офорти Рембрандта, літографія 1509 р., картини класиків XVIII-XIX ст. Значна колекція коштовного декоративного і побутового посуду західноєвропейської і китайської порцеляни, скульптура, гобелени, меблі. Багате нумізматичне зібрання включало колекцію печаток і перснів. Бібліотека нараховувала 4240 книг та понад 1000 стародруків.

Таким чином в роки Другої світової війни музей було розграбовано. Гітлерівські окупанти вивезли найцінніші колекції: картини іспанських, голландських, польських художників, археологічну, нумізматичну колекції, меблі ХVI-XVII ст., стародруки. 30 березня 1944 року експозиційні зали було знову відкрито для огляду.

Уманський краєзнавчий музей сьогодні – це науково-освітня установа. Основні напрямки його діяльності полягають у збиранні, науковому вивченні і всебічному освітньо-виховному використанні музейних предметів.

Фондова збірка музею нараховує більш як 50 тисяч експонатів. Серед них: унікальна археологічна та нумізматична колекції, предмети декоративно-ужиткового мистецтва, художні, документальні, графічні та фотодокументи, воєнно-історичні, історико-побутові предмети.

Експозиція Уманського краєзнавчого музею широко висвітлює історію Уманщини з найдавніших часів до сьогодення та природу рідного краю.

Адреса: вулиця Незалежності (Жовтневої революції), 31

Телефони: (04744) 3-75-11, 3-34-46

Прийом відвідувачів: 9:00 – 17:00

Вихідний: понеділок

Вхідний квиток – 5 грн. (діти початкових класів), 10 грн. (діти середніх, старших класів, студенти), 15 грн. (дорослі).

Вартість екскурсії – 50 грн./год. з групи

[mapsmarker marker=”92″]

Коментарі

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *